Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Biznes czy macierzyństwo? Odpowiadam: Jedno i drugie.

Biznes czy macierzyństwo? Odpowiadam: Jedno i drugie.

zdrowie

Wywiad z Ewą Grzegorczuk Beauty&Skin Coach opublikowany na łamach czasopisma Kosmetologia Estetyczna.

 

Rozmawiamy z Ewą Grzegorczuk -mgr kosmetologii, właścicielką sieci nowoczesnych Gabinetów Kosmetycznych COSMEO w Łomży i Zambrowie, wykładowcą na kierunku kosmetologii łomżyńskiej PWSIiP, nauczycielem zawodu w policealnym studium kosmetycznym, właścicielką własnej placówki szkoleniowej a przede wszystkim mamą, osobą żyjącą z pasją!

 

Jaki jest Twój sposób na pogodzenie macierzyństwa z prowadzeniem biznesu?

Na pewnym etapie w życiu kobiety pojawia się pytanie – czy chcę mieć dzieci? A jeśli tak, to czy nadszedł już ten czas? Z wielu stron docierają do nas opinie, że połączenie macierzyństwa i kariery jest niemożliwe. Ja się z tym nie zgadzam, bo znalazłam na to sposób.

Jestem mamą trójki wspaniałych chłopców – Natana, Aleksa, Alana.  Decydując się na pierwsze dziecko również zastanawiałam się, czy sobie poradzę. Ogromna zmiana w życiu, nowe wyzwania i obowiązki, a przecież dzień nadal trwa 24 godziny. Zmiany mogą wydawać się przytłaczające, ale wiążą się też z pewnym uczuciem ekscytacji. Wiecie o czym mówię? Znacie to uczucie w brzuchu? Czujesz to, gdy Twoje życie jest pełne pasji…

Udaje Ci się pogodzić prowadzenie własnego biznesu z byciem mamą, żoną, córką.  Jak Ty to robisz?

Nie zawsze było łatwo i przyjemnie, nie zawsze byłam wyspana i pełna energii, ale zawsze, byłam szczęśliwa! Dzięki wypracowaniu pewnych sposobów działania, udaje mi się panować nas swoim życiem.

Musisz być dobrze zorganizowana…?

Z przekonaniem mówię, że bez dobrej organizacji nie da się wykorzystać czasu do maksimum. Planowanie zadań stało się nieodłączną częścią mojego tygodnia. Wiem z wyprzedzeniem, co czeka mnie w nadchodzących dniach – wizyta u lekarza, szkolenie w pracy, wyjście na jogę. Czasem nawet wiem, co będę robiła za miesiąc, dwa. Może pomyślisz teraz, że brak tutaj spontaniczności. Nic takiego! Niespodziewani goście, propozycja wyjścia do kina, na kolację, zakupy – tego też nigdy nie zabraknie J. Wbrew pozorom mam sporo czasu dla siebie. Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dzieci!

Milion spraw do załatwienia, terminy w pracy, kolacja u znajomych, a jeszcze trzeba odebrać dziecko z przedszkola i zrobić zakupy? Jak ustalasz priorytety?

Połączenie życia prywatnego z pracą wiąże się z codziennym podejmowaniem decyzji, co jest ważne, co może poczekać lub z czego trzeba po prostu zrezygnować.

Mogę opowiadać Ci o zarządzaniu czasem i ustalaniu priorytetów, jednak samej nie udałoby mi się wszystkiego dopilnować. Bez wsparcia rodziny i współpracowników nie wyobrażam sobie pogodzenia życia prywatnego i zawodowego. Partnerstwo w związku i w pracy to u mnie podstawa. Pracując, zawsze myślę o tym, żeby dobrze delegować zadania. Wiem, że mogę liczyć na swoich współpracowników i przekazuję im część obowiązków. W ten sposób gospodaruję czas na inne zajęcia. Prowadząc swój biznes trzeba pamiętać, aby nie brać wszystkiego na swoje barki. Polegam na swoich pracownikach. Z kolei prywatnie kieruję się partnerskim podziałem obowiązków.

Czy masz plan na wszystko?

 Zdecydowanie sama kreuję swoje życie, mam nad nim kontrolę, jednak czasami zdarzy się coś niespodziewanego. Nieprzewidziane sytuacje w pracy, przeziębione dziecko… W takiej sytuacji nie panikuję, ale myślę jak rozwiązać problem.  Na tym zyskuję nie tylko ja, ale również moja rodzina i firma. Wyciągnięte lekcje przenoszę z bycia matką, do bycia szefową i na odwrót. 

To wszystko brzmi jak bajka… Jesteś skazana na sukces.

Sukces przychodzi do tych, którzy stają się świadomi sukcesu. Niestety obserwuję jak wielu ludzi swoje ograniczenia uważa za miarę wszelkich ograniczeń. Są wewnętrznie przestraszeni i cierpią z powodu braku wiary we własne siły, zupełnie niepotrzebnie. Grunt to mieć dobrze zaprogramowany umysł, wiedzieć czego się chce!

Co dla Ciebie jest ważniejsze – biznes czy macierzyństwo?

…oj mam nadzieję, że nigdy nie stanę przed takim wyborem! Macierzyństwo oznacza dla mnie nowe wyzwania, daje dodatkową siłę, inspirację i dojrzałość. Połączenie macierzyństwa z prowadzeniem biznesu to wyzwanie, które sprawia, że jestem szczęśliwa. A w życiu chodzi o to aby być szczęśliwym, czyż nie?

Autor wywiadu: Monika Poprawa, redaktor czasopisma Kosmetologia Estetyczna.