Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Depilacja bez tajemnic – czyli jaką formę wybrać i cieszyć się gładką skórą na wiosnę!

Depilacja bez tajemnic – czyli jaką formę wybrać i cieszyć się gładką skórą na wiosnę!

zdrowie

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze przez cały rok, a w okresie letnim w szczególności! Czy też jesteś jedną z tych, które codziennie rano pod prysznicem zabierają się do depilacji ciała jednorazówką? Przyznaj się – stosowałaś ją więcej razy niż raz, jak na jednorazówkę przystało? Wiemy, że jest nas dużo, jednak czy nie warto cieszyć się gładkim ciałem codziennie i przez cały rok? Nie nastawiać budzika 10 minut wcześniej, aby zdążyć z goleniem – wydaję mi się, że odpowiedź jest prosta, ale jaką technikę depilacji wybrać? W naszym Gabinecie Cosmeo mamy ich do wyboru, do koloru – sprawdź, która jest dla Ciebie! 

 

Wosk tradycyjny 

Wszystkie kobiety dobrze znają tę metodę i jak sama nazwa wskazuje jest to najstarsza forma depilacji. Co więcej, mimo upływu lat wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, a to wszystko dzięki jej nieinwazyjności. Podczas zabiegu, włosy usuwane są razem z całymi cebulkami, dzięki czemu odrastają cieńsze i słabsze. Do zalet również możemy zaliczyć trwałość zabiegu. Mimo, że depilacja woskiem tradycyjnym to metoda mechaniczna przerwa między zabiegami jest stosunkowo długa i trwa nawet 4 tygodnie – u każdego to bardzo indywidualna sprawa. Co więcej, tak długa przerwa umożliwia pozbycie się uporczywych włosków z różnych części ciała – co ważne – również z twarzy.  

Jak to działa? Podczas zabiegu, na skórę zostaje aplikowany gorący wosk, który następnie przykrywany jest flizelinowym paskiem. Warto dodać, że temperatura wosku jest dostosowana do skóry człowieka. Następnym krokiem – po zastygnięciu wosku – jest oderwanie paska wraz z woskiem i przyklejonymi do niego włoskami. Pasek jest zrywany z powierzchni skóry w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.  

Tradycyjny, ale nie dla wszystkich – trzeba pamiętać o występujących przeciwwskazaniach zabiegowych przed depilacją tradycyjną. Jeśli chociaż jeden punkt pasuje do stanu Twojej skóry – nie poddawaj się tej metodzie:  

 • rany w miejscu wykonywania zabiegu, 
 • łuszczyca, 
 • choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze, 
 • cukrzyca,  
 • alergie skórne,  
 • ekspozycja na słońce. 
 • epilepsja,  
 • stany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu,  
 • gorączka. 

 

Ważnym elementem przed zabiegiem stanowi odpowiednie przygotowanie – podobnie, jak przed treningiem niezwykle istotna jest rozgrzewka. Jednak, depilacja woskiem tradycyjnym nie wymaga skomplikowanych i długotrwałych przygotowań – wystarczy tylko przemóc się i pozwolić włoskom uzyskać 7-10 mm – to w zupełności wystarczy. Efekty zabiegu są spektakularne – gładka i pozbawiona zbędnych włosków skóra aż do 4 tygodni! Aby efekt był jeszcze bardziej zadowalający zalecamy, aby stosować pielęgnację pozabiegową – używać rano i wieczorem balsamów, kremów czy olejków łagodząco-nawilżających. W późniejszym okresie – 3 tygodnie po zabiegu – zalecamy także systematyczne stosowanie peelingów, które zapobiegają wrastaniu włosków i usuwają martwy naskórek, dzięki czemu skóra jest jedwabiście gładka! 

 

Wosk bezpaskowy 

Ta metoda usuwania uporczywych włosków jest zbliżona do tradycyjnej, jednak jest w szczególności dedykowana dla najbardziej wrażliwych partii ciała, w tym twarzy. Jest to niezwykle delikatna forma depilacji, która idealnie nadaje się dla osób z cerą naczynkową oraz wrażliwą. Podczas zabiegu – podobnie, jak przy tradycyjnej metodzie – wosk nakładany jest na wybraną okolicę ciała szpatułką. W przypadku depilacji twarzy rozmiar szpatułki jest mniejszy. Następnie, gdy warstwa wosku zastygnie, jest delikatnie usuwana z powierzchni skóry, jednak bez pomocy pasków flizelinowych. Na tym właśnie polega różnica – metoda bezpaskowa wyklucza użycia flizeliny, a ściągnięcie wosku następuję przy pomocy dłoni kosmetologa, dzięki czemu nie powoduje podrażnienia skóry i nie narusza jej struktury.  

Co więcej, ta forma depilacji nie ma wielu przeciwwskazań. Jeśli masz uszkodzony naskórek lub zakażenie wirusowe, bakteryjne czy grzybicze – poczekaj aż miną i wtedy umów się na wizytę do Cosmeo. Efekty są podobne, jak przy metodzie tradycyjnej – gładka skóra bez podrażnień i bez zbędnych włosków!  

Po depilacji bezpaskowej również należy dbać o pielęgnację skóry, nawilżać ją regularnie i w późniejszym okresie wykonywać peelingi. Jednak, zalecamy również odpuścić – na krótko po zabiegu – ekspozycję na słońce, ponieważ istnieje zagrożenie powstania przebarwień. W tym czasie warto zaopatrzyć się w kremy z filtrem! 

 

Depilacja laserowa 

Żyjemy w czasach, gdzie wszyscy biegną, mkną za pracą i nie mają na nic czasu, a co dopiero na codzienne dbanie o swoje ciało. Wyobraź sobie gładką skórę bez zbędnych włosków przez cały rok? Brzmi dobrze, prawda? Z pomocą przychodzą specjaliści z Cosmeo razem z nowoczesnymi i skutecznymi zabiegami depilacji laserowej.  

Laser LIN SCAN 

Depilacja laserem Lin Scan to najnowocześniejsza metoda – i co ważne – najtrwalsza. Co więcej, laser wykorzystuje połączenie wysokiej koncentracji mocy w wiązce lasera z innowacyjną głowicą o dużej powierzchni, dzięki której czas zabiegu jest krótki w porównaniu do innych form laseroterapii. W urządzeniu Lin Scan została zastosowana technologia skanowania liniowego, która pozwala na usunięcie mieszków włosowatych umiejscowionych w różnych głębokościach skóry skąd laser z łatwością je wychwytuje i likwiduje.  

Dodatkowym atutem tej metody depilacji jest zmniejszony ból. Zastosowanie specjalnego systemu chłodzenia powoduje zminimalizowanie niekomfortowych dolegliwości podczas zabiegu. Polega to na tym, że podczas skanowania danej partii ciała kryształ zabiegowy mocno schładza dany obszar, dzięki czemu nie odczuwamy bólu. Co więcej, depilację laserem Lin Scan możemy bezpiecznie wykonywać zarówno na całe ciało, jak i na twarz. Brzmi zachęcająco, prawda? 

Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt, czyli zniszczyć całkowicie mieszki włosowate na wybranej okolicy ciała, musimy wykonać zabieg co najmniej 6 razy w odstępach co 4 – 6 tygodnie. Jak we wszystkim – systematyczność i konsekwencja to klucz do uzyskania sukcesu! 

Każdy zabieg laserem niestety ma swoje przeciwskazania, z którymi należy koniecznie się zapoznać przed zdecydowaniem się na tę metodę: 

 • ciąża,  
 • okres karmienia,  
 • choroby nowotworowe,  
 • cukrzyca,  
 • bliznowce,  
 • bielactwo,  
 • łuszczyca,  
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,  
 • przyjmowanie leków (antybiotyki, retinoidy, leki hormonalne, antydepresanty),  
 • epilepsja,  
 • ekspozycja słoneczna.  

 

Jeśli rozpoznamy, że Lin Scan jest dla nas warto przygotować się do tej formy depilacji i najlepiej dzień przed lub w dniu zabiegu wygolić maszynką jednorazową okolicę, która ma być poddana epilacji. W przypadku owłosienia na twarzy nie zalecamy golenia maszynką, a tylko przycięcie włosków blisko skóry maleńkimi nożyczkami.  

Jednak, największą zaletą jest długotrwały efekt – po serii ok. 6 zabiegów możemy cieszyć się gładką skórą aż do 7 lat! To jest efekt WOW! Co więcej, jeśli po czasie włoski zaczną na nowo wyrastać, wystarczy wykonać tylko jeden zabieg przypominający, a skóra na nowo zyska piękny wygląd.  

Oczywiście nie zapominajmy o pielęgnacji pozabiegowej, której kluczowym elementem jest unikanie ekspozycji na słońce, wysokiej temperatury i drażniących kosmetyków np. peelingów. Dodatkowo, możemy pomóc skórze używając balsamów i kremów z wysokim filtrem SPF.  

WAŻNE! Na okres kuracji laserowej Lin San musimy zrezygnować z innych form depilacji np. woskiem czy pincetą w danej okolicy ciała.  

 

Laser SPTF 

Twarz to jeden z najdelikatniejszych obszarów naszego ciała, dlatego do kwestii depilacji należy podejść z dużą rozwagą. Zabieg laserem Lin Scan jak najbardziej się nadaje, jednak do twarzy zalecamy skorzystanie z jeszcze mniej inwazyjnego lasera SPTF. Jest to sposób na trwałe pozbycie się wstydliwego owłosienia z tak delikatnej okolicy jaką jest twarz, ponieważ zabieg jest w 100% bezpieczny i bezbolesny.  

Polega na nakierowaniu głowicy lasera emitującej wiązkę światła na wybrany obszar, która przenika do mieszków włosowych – korzenia włosa – gdzie następuje obumarcie włosów poprzez rozkład znajdującej się w nich melaniny. 

Jak przy każdym zabiegu z użyciem lasera musimy zapoznać się z przeciwskazaniami, które kategorycznie wykluczają możliwość przeprowadzenia takiej metody. Jeśli chodzi o SPTF to lista kreuje się następująco: 

 • uszkodzenia mechaniczne obszaru skóry, który ma być poddany zabiegowi,  
 • ekspozycja słoneczna,  
 • ciąża,  
 • okres karmienia,  
 • choroby nowotworowe,  
 • bliznowce,  
 • skłonność do powstawania przebarwień,  
 • terapia hormonalna (z wyłączeniem antykoncepcji),  
 • przyjmowanie sterydów,  
 • przyjmowanie preparatów z tetracykliną,  
 • przyjmowanie preparatów z retinoidami,  
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,  
 • cukrzyca,  
 • epilepsja,  
 • posiadanie rozrusznika serca,   

Przygotowania do zabiegu są niemalże takie same, jak w przypadku depilacji laserem Lin Scan. Po pierwsze, okolicę ciała poddawaną epilacji, należy wygolić w dniu zabiegu lub dzień przed. Po drugie – w przypadku twarzy nie stosujemy maszynki, ale przycinamy włosków maleńkimi nożyczkami. To bardzo ważne, ponieważ maszynka znacznie bardziej podrażnia skórę.  

Efekty są spektakularne – zabieg trwale usuwa aż 98,8% włosków z danego obszaru. Jednak, aby nasze zadowolenie osiągnęło 100% musimy wykonać serię 8 – 12 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni. Oprócz tego, jeśli niechciany włos jest jasny, to jego pozbycie będzie znacznie utrudnione – ważne, aby włos był ciemny! 

Pielęgnacja pozabiegowa jest niezwykle ważna, ponieważ mamy do czynienia z bardzo delikatną i cienką skórą twarzy. Zalecamy unikać kosmetyków z alkoholem, drobinkami peeelingującymi czy z mocnymi środkami myjącymi. Istotnym aspektem jest, aby nie wystawiać twarzy na słońce i dodatkowo stosować mocno nawilżające kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Podobnie jak przy Lin Scanie, na okres kuracji pozabiegowej, absolutnie rezygnujemy z innych form depilacji np. woskiem czy pincetą na danym obszarze.  

 

Uff, teraz depilacja została odkryta w 100% i mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie! Jeśli jeszcze nie jesteś pewna, którą formę wybrać – nie martw się – przyjdź do jednego z salonów Cosmeo, a nasi specjaliści na pewno pomogą i dobiorą odpowiednią metodę. 

To co, z kim się widzimy? ?