Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Depilacja Laserowa

Depilacja Laserowa

zdrowie

Depilacja laserowa jest aktualnie najpopularniejszym i najskuteczniejszym sposobem redukcji zbędnego owłosienia. Ta zaawansowana technologia przynosi rewelacyjne efekty, dzięki którym cieszymy się komfortem, higieną oraz pozbywamy się kompleksów wywołanych nadmiernym owłosieniem.

Historia depilacji laserowej sięga lat 60tych ubiegłego stulecia. Tak, już ponad 60 lat temu ludzie marzyli o tym, aby trwale pozbyć się zbędnego owłosienia. Lasery były dopracowywane i unowocześniane przez naukowców pod kątem skuteczności zabiegów, bezpieczeństwa klienta, odczuć podczas zabiegu oraz gabarytów urządzenia. Dzięki temu dziś możemy korzystać z bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń, które spełniają nasze wymagania.

Co to jest Depilacja Laserowa?

Jest to usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła , która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniem. Energia wytwarzana przez laser, pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa w procesie fototermolizy selektywnej. W efekcie następuje wypalenie komórek macierzystych włosa.

Jakim Laserem dysponujemy w Cosmeo?

Mając 15 letnie doświadczenie pracy z laserami depilacyjnymi wiemy doskonale czego możemy wymagać od tego rodzaju urządzeń. Najważniejszymi kategoriami, przy wyborze lasera są: skuteczność zabiegu oraz odczucia klienta. Dlatego też w COSMEO pracujemy na laserze MEDILASE PRO.

Jak działa Medilase Pro?

  • Najnowocześniejsza technologia.

Światło emitowane przez laser Medilase Pro pochłaniane jest przez barwnik włosa, co powoduje uszkodzenie, a następnie stopniowy zanik jego cebulki. Wiązka promieni uszkadza mieszek włosowy poprzez absorpcję energii. Melanina zawarta we włosie pochłania wiązkę i dzięki temu zjawisku dochodzi do znacznego uszkodzenia włosa. Podziały komórkowe zostają zahamowane, włos przestaje rosnąć i wypada. Epilacja laserowa Medilase Pro umożliwia trwałe usunięcie włosów ze wszystkich okolic ciała.

  • Komfort klienta – bezbolesne zabiegi

Urządzenie dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia pozwala dobrać odpowiednią temperaturę do różnych obszarów i fototypów skóry. Głowica Medilase Pro jest w stanie osiągnąć temperaturę chłodzenia nawet -17 stopni Celsjusza, dzięki czemu niwelujemy odczucie ciepła i zabieg jest bezbolesny.

  • Skuteczność przy różnych fototypach skóry oraz rodzajach włosa

Dzięki zastosowaniu w urządzeniu aż 4 wiązek różnej częstotliwości lasera możemy osiągnąć znakomite rezultaty zabiegowe dla większości klientów.

Wiązki lasera 808 nm, 755 nm, 940 nm i 1064 nm pozwalają na skuteczne uszkodzenie zarówno ciemnych, jak i jaśniejszych włosów. Dzięki zastosowaniu czterech wiązek możliwe jest przeprowadzenie skutecznych zabiegów nawet u osób o ciemniejszej karnacji lub z jasnymi włosami.

755 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych włosów jasnych i cienkich

808 nm – wiązka przeznaczona do głęboko osadzonych włosów ciemnych i grubych

940 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych włosów ciemnych jak i jasnych u osób z fototypem IV

1064 nm – wiązka przeznaczona do płytko osadzonych ciemnych włosów

Jakie powinny być odstępy pomiędzy zabiegami?

Zabieg depilacji laserowej jest skuteczny w momencie, gdy włos znajduje się w fazie anagenu. Faza wzrostu włosa trwa od 2 do 12 tygodni, w zależności od miejsca na ciele. Dlatego aby osiągnąć zadawalające efekty należy wykonywać zabiegi w odpowiedniej częstotliwości. Przerwy pomiędzy zabiegami powinny wynosić przynajmniej od 4 do 10 tygodni, w zależności od okolicy. Zabiegi na twarzy lub pod pachami możemy wykonać już po 4 tygodniach od poprzedniego zabiegu, zabiegi na okolicach ramion, pleców, bikini po 8 tygodniach, a kolejny zabieg na okolicę nóg należy wykonać nawet aż po 10 tygodniach. Wtedy mamy największe szanse aby wyłapać kolejną partię włosów w fazie wzrostu.

Ile zabiegów należy wykonać aby efekt był zadawalający?

Przy większości klientów najefektywniejsza jest seria 6-8 zabiegów. Taka ilość zazwyczaj wystarcza aby w 90% i trwale zredukować zbędne owłosienie. W przypadkach rozregulowanej gospodarki hormonalnej lub wyjątkowych uwarunkowaniach organizmu możemy potrzebować większej ilości zabiegów. Wtedy redukcja następuje wolniej lub szybciej pojawia się nawrót, jednakże efekty i tak są zauważalne.

Jaki jest efekt końcowy serii?

Już po pierwszym zabiegu widzimy znaczną różnicę. Włosów jest dużo mniej. A po wykonaniu serii zalecanych zabiegów, w większości przypadków redukcja sięga nawet ponad 90%. Oprócz redukcji owłosienia nasi klienci doceniają brak stanów zapalnych, brak wrastających włosów oraz mają zdrowszą, jaśniejszą skórę.

Jak długo utrzymują się efekty?

Trwałość zabiegów laserowych jest uwarunkowana od indywidualnych cech organizmu, jednakże bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu wiemy, że po wykonanej serii zalecanej ilości zabiegów wykonanych z odpowiednią częstotliwością większość osób cieszy się tym komfortem około 7 lat. Jeżeli nawet wcześniej włosy zaczną odrastać, to nie są już to pierwotne ilości a tylko miejscowe nawroty. Wtedy należy wykonać 1 zabieg przypominający i dalej cieszyć się efektami.

Bez wątpienia depilacja laserowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w salonach beauty. Z uwagi na duże zainteresowanie dostępność tej usługi na rynku jest bardzo szeroka i jednocześnie jest też duże zróżnicowanie pod względem jakości urządzeń, skuteczności zabiegów oraz doświadczenia kosmetologów. Dlatego przed rozpoczęciem zabiegów warto poznać szczegóły oferty i skorzystać z BEZPŁATNEGO zabiegu testowego, na który serdecznie Cię zapraszamy.

Depilacja Laserowa