Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Poznaj 5 zasad odpowiedniego zmywania makijażu

Poznaj 5 zasad odpowiedniego zmywania makijażu

zdrowie

W odpowiednim demakijażu najważniejsze jest pozbycie się złych nawyków oraz umiejętne dobieranie kosmetyków do danej partii twarzy. Pierwszym krokiem we właściwym demakijażu twarzy jest usunięcie make-upu z okolic oczu. Użyj do tego płynu do demakijażu oczu oraz wacika, delikatnie usuwając tusz do rzęs. Jeśli Twoja cera jest nadwrażliwa, to zamiast płynu do demakijażu możesz użyć oliwki z oliwek, bądź tej o nieco przyjemniejszym zapachu – oliwki dla dzieci. Pamiętaj o tym, że kosmetyki dla dzieci są stworzone z jak najmniejszej liczby składników, a użyte w nich preparaty są naturalne oraz przeznaczone do bardzo delikatnej skóry, dlatego użycie tego typu kosmetyków może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. 

Pozbądź się makijażu

Drugim, bardzo istotnym krokiem jest pozbycie się makijażu z powierzchni skóry twarzy. Do tego najlepiej użyć żelu do mycia twarzy, bądź płynu do higieny intymnej, który jest doskonałą alternatywą dla kosmetyków do demakijażu. Płyny do higieny intymnej posiadają naturalne pH 5,5, kwas mlekowy, a także są pozbawione konserwantów, które mogą uczulać Twoją skórę. Co najważniejsze, tego typu płyny łagodzą powstawanie trądziku oraz doskonale zabijają bakterie. Jak sama widzisz, czasami to co mamy w zanadrzu, może się okazać najlepszym antidotum bez wydawania dodatkowych pieniędzy 😉 

Przemyj skórę letnią wodą i usuń zanieczyszczenia

Kolejnym etapem jest przemycie skóry twarzy letnią wodą w celu usunięcia preparatów, które użyłaś do zmywania makijażu. To bardzo istotny zabieg, który jest wprowadzeniem do ostatniego kroku, czyli tonizowania skóry. Proces tonizowania twarzy jest najważniejszym etapem w procesie pielęgnacyjnym, ponieważ definitywnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz pozostałości po wcześniej użytych preparatach, płynach oraz żelach. Do procesu tonizowania warto zastosować tonik ściągający pory, który będzie dopasowany do Twojego typu cery. 

Nawilż skórę

Piątym, ostatnim krokiem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Użyj do tego swojego ulubionego kremu nawilżającego do twarzy. Musisz wiedzieć, że świetną alternatywą na nawilżenie twarzy są kremy przeznaczone dla dzieci. Tak jak płyny do higieny intymnej, czy wspomniane wcześniej kosmetyki dla dzieci – nie posiadają substancji uczulających oraz doskonale chronią Twoją skórę!

Jeśli jesteś zainteresowana kolejnymi nowinkami kosmetologicznymi, śledź nas na naszych kanałach social media 🙂