Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Skuteczne niwelowanie trądziku – tylko z Cosmeo!

Skuteczne niwelowanie trądziku – tylko z Cosmeo!

zdrowie

Koniec z tym!

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu musiał zmagać się z pojedynczymi wypryskami, zaskórnikami lub nawet całą ich gromadą. Trądzik to skutek uboczy działania hormonów – wzburzonych w okresie dojrzewania – a także wzrost ich męskiej odmiany występujących u obu płci. W wyniku tego martwe komórki i łój gromadzą się w zamkniętych porach skórnych, ulegają infekcji i następnie tworzą wypryski – trądzik. Po okresie dojrzewania problem najczęściej znika, jednak jest również wiele przypadków, że utrzymuje się nawet do 40-stki! Jednak, jak pozbyć się go na zawsze? U każdego zadziała coś innego, ale dzisiaj pokażemy Wam, jak możecie zniwelować trądzik z Cosmeo. 

 

Czysta twarz to podstawa! 

Oczyszczanie twarzy to pierwsza próba walki z trądzikiem w gabinecie. Są bezbolesne i bezpieczne, jednak, aby były w pełni skutecznie, warto przygotować się na dłuższą kurację – efekt murowany. 

 

MANUALNE  

Oczyszczanie manualne twarzy to najbardziej podstawowa i najstarsza metoda stosowana w gabinetach i nie tylko – dodatkowo jest bardzo skuteczna. Każdy z nas chociaż raz próbował sam w łazience przed lustrem wyciskać pryszcze – przyznać się! Jednak, w gabinecie wygląda to trochę inaczej. Oczywiście, metoda jest ta sama, ale salony beauty starannie przygotowują się do wykonania takiego zabiegu i przeprowadzają go według odpowiednich etapów. Pierwszym elementem jest demakijaż, pozwalający zmyć makijaż, następnie zostaje przeprowadzona dokładna diagnoza skóry i nałożenie maski rozpulchniającej skórę i otwierającej pory. Tak przygotowana skóra jest gotowa do manualnego oczyszczania. Ostatnim krokiem – niezwykle istotnym – jest nałożenie łagodzącej maseczki i kremu. Ważne – po zabiegu trzeba unikać dotykania twarzy i najlepiej wycierać ją jednorazowymi ręcznikami lub świeżym bawełnianym. To co, kto się odda w nasze doświadczone ręce? 

 

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA  

Złuszczanie naskórka to podstawa w walce z uporczywym trądzikiem, ale nie tylko – często zaleca się raz na tydzień/2 tygodnie usuwanie obumarłego naskórka, aby pozwolić mu się odbudować. Mikrodermabrazja należy do najpopularniejszych metod, a wykonuje się ją najczęściej w okolicy twarzy, ale czasami również pośladków czy pleców. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej zakończone jest głowicą z systemem vacuum ze specjalną nakładką diamentową, która stopniowo usuwa wierzchni naskórek. Wskutek tego do najgłębszej warstwy skóry – naskórka podstawowego – dochodzi impuls przyśpieszający tworzenie nowych, zdrowych komórek. Pory skórne są oczyszczone, martwy naskórek usunięty, ukrwienie poprawione, dzięki czemu cera jest napięta, gładka i nabiera zdrowego kolorytu. Co więcej, zabieg jest w 100% bezpieczny, bezbolesny i szybko trwa (20-30 min.). Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i tkliwa, ale dolegliwości ustępują po kilku godzinach. Czysta skóra na lato? Jasne, – najlepiej w Cosmeo! 

 

PEELING KAWITACYJNY 

Kawitacja to – w prostym tłumaczeniu – skuteczniejsza forma peelingu oczyszczającego skórę od sposobów domowych, jednak równie delikatna. Co więcej, jest zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery, ale szczególnie polecamy go dla osób walczących z trądzikiem pospolitym, różowatym oraz zaskórnikami. Rozpoczynając zabieg należy pamiętać, aby twarz była wilgotna, tylko wtedy kawitacja – jako zjawisko fizyczne zachodzące pod wpływem zmniejszenia ciśnienia – może się udać, ponieważ polega na przemianie z fazy ciekłej w gazową. W zetknięciu z ultradźwiękami wytwarzają się mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi, a potem następuje rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. W naszych gabinetach – w jednym z etapów końcowych zabiegu – używamy niezwykle skutecznej ampułki marki Babor. To co, kto chce mieć czystą skórę na lato? 

 

ACNE LIFT IMAGE 

Acne lift to nic innego, jak kolejny rodzaj peelingu stosowanego w walce o czystą skórę. Jego bazą są dwa, bardzo aktywne, kwasy: glikolowy i salicylowy. Jednak, pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy z makijażu i zabrudzeń, dopiero po tym następuje nałożenie kwasowych preparatów peelingujących. Po zalecanych kilku minutach (ok 3 min.) mieszanina jest usuwana z powierzchni skóry. Ostatnim etapem jest zastosowanie emulsji pielęgnacyjnych odpowiednio dopasowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Efekty są spektakularne – zniwelowanie zmian trądzikowych, wygładzenie skóry, nadanie jej jędrności, zwężenie porów i rozjaśnienie przebarwień. Jednak, aby skuteczność zabiegu była trwała, należy odpowiednio dbać o skórę po wykonaniu: stosować delikatne preparaty oczyszczające, mocno nawilżające kremy, unikać promieni słonecznych i używać kremów z filtrem. To jest podstawa! 

Warto pamiętać, że w niektórych sytuacjach wykonywanie tego zabiegu jest niewskazane:  

 • ekspozycja słoneczna,  
 • ciąża,  
 • okres karmienia,  
 • przyjmowanie preparatów z retinoidami (w okresie pół roku przed zabiegiem), 
 • alergia na którykolwiek składnik preparatu,  
 • aktywna opryszczka,  
 • skłonność do powstawania bliznowców,  
 • przebyty zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy (w okresie pół roku przed zabiegiem). 

 

Laser na całe zło! 

Odkąd technologia poszła do przodu, a laseroterapia zaczęła być coraz bardziej popularna odkryto złoty sposób na pozbycie się uporczywego trądziku.  

LASER SPTF 

Główną przyczyną mocno rozproszonego trądziku są bakterie, które – przy nieodpowiedniej pielęgnacji – mnożą się na skórze. Jednak, laser SPTF jest idealnie przystosowany do redukcji zmian trądzikowych. Po dokładnym oczyszczeniu danego obszaru skóry zostaje przyłożona głowica lasera, która następnie wypuszcza wiązki światła oddziałując na bakterie występujące w głębokich warstwach skóry. To pozwala na niezwykłą skuteczność! Co więcej, laserem SPTF przyśpiesza gojenie się ran i stanów zapalnych wywołanych przez zmiany trądzikowe, a także zapobiega powstawaniu nowych zmian na skórze i nadaje jej zdrowy, jednolity koloryt. Dodatkowo, redukuje nadmiar sebum! Brzmi zachęcająco, prawda? Jednak, po zabiegu nie należy wystawiać się na słońce i koniecznie stosować kremy z wysokimi filtrami, a także unikać basenu i sauny! To ważne, aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty na długo.  

Zabiegi laserem SPTF – podobnie jak każda laseroterapia – posiadają pewnie przeciwskazania do ich stosowania. Poznajcie, jak jest w przypadku leczenia trądziku:  

 • ciąża,  
 • okres karmienia,  
 • opryszczka,  
 • epilepsja,  
 • choroby nowotworowe,  
 • cukrzyca,  
 • bielactwo,  
 • łuszczyca, 
 • używanie preparatów z retinoidami (w okresie pół roku przed wykonaniem zabiegu),  
 • używanie preparatów ze steroidami (w okresie czterech miesięcy przed wykonaniem zabiegu),   
 • używanie preparatów zawierających hormony (w okresie czterech miesięcy przed wykonaniem zabiegu). 

 

Teraz już wiecie, jak w Cosmeo radzimy sobie z uporczywymi zmianami trądzikowymi. Pamiętajcie, że każdy jest inny i każdy wymaga indywidualnej konsultacji z kosmetologiem. Nie wszystkie zabiegi można wykonywać wiosną czy latem oraz przy leczeniu medycznym. Jednak, w Cosmeo zapewniamy kompleksową obsługę! Przyjdź, a dobierzemy coś odpowiedniego dla Ciebie. To co, kto chce się pozbyć raz na zawsze swojego problemu? Czekamy!