Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Słów kilka o naczynkach

Słów kilka o naczynkach

zdrowie

Podobno rumieniec na twarzy dodaje uroku i świeżości. Jednak rumiane policzki często nie świadczą o tym, że jesteśmy z natury nieśmiałe, w większości przypadków są dowodem na słabość naczynek krwionośnych.

 

Zadbaj o skórę naczynkową

Skóry naczynkowe i skłonne do rumienia są bardzo delikatne i wybredne jeśli chodzi o pielęgnacje. Priorytetem dla posiadaczki pajączków naczyniowych, czyli inaczej teleangiektazji, jest zapobieganie powstawania nowym i wzmocnienie naczynek krwionośnych. Dbanie o cerę naczynkową jest szczególnie ważne, gdyż ewentualne szkody można naprawić tylko laserem. Kiedy za oknem temperatura spada, a Ty pijąc gorącą herbatę zauważasz, że na Twoich policzkach są dwa czerwone listki, to czas, by szczególnie zadbać o cerę. W okresie jesiennym zabezpieczenie skóry naczynkowej jest równie ważne jak otulenie się szalem. Świetnie sprawdzi się masło shea, które dodatkowo nawliży cerę, kosmetyki zawierające witaminę K i C oraz te z wyciągiem z kasztanowca i arniki górskiej. Podczas jesiennych spacerów warto też zabezpieczyć cerę bazą chroniącą przed podrażnieniami. Nie tylko to, co trzymamy w toaletce jest ważne, ale także skład naszej lodówki.

 

Moc witaminy C

Cery naczynkowe należy karmić witaminą C, która ją uszczelni i wzmocni. Warto zatem pamiętać o codziennej szklance soku z czarnej porzeczki, koktajlu z papryki, czy dodatku cytryny lub grejpfruta do wody. Piękna skóra to także wyrzeczenia. Właścicielki cery naczynkowej powinny zrezygnować zatem z papryczek chilli, pieprzu, chrzanu i musztardy. Kiedy naczynka dają się we znaki i są coraz bardziej widoczne, można usunąć je w niepamięć w gabinecie. Elektrokoagulacja, laser czy intensywne pulsy świetlne to recepta na piękną, jednolitą cerę. Zabiegów jest do wyboru, do koloru… które zniwelują zaczerwienienia i rumień. Elektrokoagulacja to metoda igłowa, dzięki której po naczynku zostaje tylko strupek, który odpada po kilu dniach. Podczas jonoferezy w głąb skóry wprowadza się substancję wzmacniające naczynka, natomiast laser emituje promień, który zamyka naczynka. Jesienią takie zabiegi polecane są najbardziej, gdyż wystąpienie ewentualnych przebarwień jest znikome.

 

Wdzięczna skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa potrafi odwdzięczyć się za odpowiednie traktowanie, dobrą dietę i dopasowaną do jej wymagań pielęgnację. Należy pamiętać także o kilku prostych zasadach oraz o tym, że nie musisz kupować różu. Szczęściara 🙂