Łomża, ul. Sybiraków 86 218 36 28 / 512 638 758
Łomża, al. Legionów 502 381 041
Zambrów, ul. Mazowiecka 570 912 400
logo Facebook logo Instagram logo YouTube
Wakacje mogą rujnować pewność siebie. Dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć?

Wakacje mogą rujnować pewność siebie. Dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć?

zdrowie

Czy razem z sezonem wakacyjnym spływa na Ciebie ogromna presja?

Czy zamiast cieszyć się planami urlopowymi zastanawiasz się czy aby wtedy nie zaniedbasz swojej pracy? Czy uda Ci się zorganizować pakowanie, rozpakowywanie, pranie i pełną logistykę?

Czy martwisz się, że Twoje ciało, Twój wygląd to nie jest wymarzony „summer look” i kolejny raz nie zdążyłaś zrealizować planu „perfect bikini body”?

Zapewne myślisz też o tym, czy aby na pewno wszyscy z tych wakacji będą zadowoleni.

Nasza Ewa Grzegorczuk przygotowała dla Ciebie kilka cennych rad:

1.Nie przejmuj się innymi

Rozwijając swoją pewność siebie potrzebujesz zacząć myśleć o sobie, o swoim własnym ja. Nie przejmuj się tym, co mogą powiedzieć i pomyśleć o Tobie inni. Mogę Cię zapewnić, że to, co uważasz za swój kompleks i przeszkodę nie do przeskoczenia, dla drugiej osoby nie ma często znaczenia. Zburz swój mur, który postawiłaś w swojej głowie i skup się na sobie. Na tym, w jaki sposób Ty chcesz siebie reprezentować i pokazywać. Wtedy właśnie tak będą Cię postrzegali i odbierali inni ludzie.

2. Zweryfikuj swoje myślenie

Walka z kompleksami jest bardzo ciężkim i trudnym procesem. Podczas jego trwania weryfikuj swoje myślenie. Ilekroć Twój wygląd zacznie brać górę nad twoją pewnością siebie – zatrzymaj się, weź głęboki oddech i zadaj sobie pytanie: co mnie definiuje? Czy wygląd to moja jedyna wartość? Nie pozwól na to, aby Twoje kompleksy zabrały Ci piękne letnie chwile.

3. Skup się na swoim rozwoju

Skoncentruj własną pewność siebie na tym, kim jesteś i niech to Ciebie definiuje. Skupiając się na rozwoju, poszerzasz swoją wiedzę oraz umiejętności. Stajesz się lepszym, bardziej świadomym człowiekiem. Każdy indywidualnie rozumie samorozwój. Dla jednych będzie to przeczytanie wartościowej książki, pójście na szkolenie, a dla innych rozpoczęcie praktykowania nowej dyscypliny sportowej lub posłuchanie podcastu. Każda forma jest dobra. Ważne jest znalezienie własnej drogi rozwoju, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb.

4. Otaczaj się inspirującymi treściami

Znajdź treści, które będą zgodne z twoimi wartościami i założoną przez siebie drogą. Dostarczaj sobie codziennie inspiracji, które rozwijają, motywują i wzmacniają. Przestań obserwować na Instagramie wyidealizowane influencerki. Skup swoją uwagę na inspirujących profilach, które promują takie wartości jak np. Body Positive. Pomoże Ci to utrwalać się w swoich wartościach.

5. Zasięgnij porady specjalisty

Jeżeli masz problem z samodzielną zmianą myślenia, warto zgłosić się do specjalisty np. trenera mentalnego, który Ci pomoże uporać się z frustrującymi myślami. Specjalista ma odpowiednie kompetencje i wie jak Ci pomóc. Może okazać się, że Twój problem jest bardziej złożony, dlatego wizyta u Trenera będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że wybierając się do takiego specjalisty, nie ma się czego wstydzić. Każdy z nas ma jakieś problemy, z którymi stara się uporać na swój sposób. To, że potrzebujesz do tego pomocy drugiej osoby, nie świadczy o Tobie źle.

Życzymy Ci Kochana wspaniałych wakacji! Odpoczywaj i wracaj z nich pełna nowej energii. A jeżeli potrzebujesz wsparcia kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej – zapraszamy do Cosmeo. Udowodnimy Ci, że jesteś Piękna, jesteś Wartościowa, jesteś Wystarczająca i gotowa na URLOP.

Cały artykuł z wypowiedziami Ewy znajdziecie na portalu dziennik.pl

Oto link do tego artykułu \/\/\/

https://kobieta.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8520612,wakacje-a-pewnosc-siebie.html?fbclid=IwAR2amSe8f6BUqDiLh_oG0BLVox2TMAjsWf6_gOZgcGNSkyraGvdpqpKHn00

A jeżeli interesuje Cię konsultacja, skontaktuj się z recepcją COSMEO, pod telefonem 512 638 758.

 

 

Wakacje mogą rujnować pewność siebie. Dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć?